Czy obuwie trekkingowe to dobry wybór na zimę? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie! Jeśli znajdziemy odpowiedni model – jak najbardziej! Czym powinny charakteryzować się idealne „treki” zimowe? Dokonanie wyboru nie jest proste, a poza tym należy liczyć się z koniecznością wydania znacznej sumy pieniędzy. Warto jednak uświadomić sobie, że to po prostu się opłaca.

Jeśli w tym przypadku dobrze zainwestujemy, zyskamy przysłowiowy święty spokój na długie lata, przynajmniej jeśli chodzi o konieczność wymiany obuwia. Jeśli pokonujemy pieszo długie trasy, po prostu musimy mieć wygodne buty.

Ich noszenie nie powinno być przyczyną powstawania bolesnych otarć i pęcherzy, ponieważ stopa nie będzie miała szansy się zregenerować, a to może prowadzić do pogłębienia się problemów skórnych i nasilenia bólu. Jeśli dodatkowo chodzimy po górach, warto zaopatrzyć się w buty, do których można przypiąć raki półautomatyczne.

Znaczenie ma również waga obuwia, która w przypadku jednej pary nie powinna przekraczać 1,2-1,4kg. Warto zwrócić uwagę również na materiały wykorzystane podczas produkcji – powinny one zapewniać ciepło i stanowić ochronę przed przenikaniem wilgoci; dobra membrana to podstawa.

Nie da się ukryć, że zimowe obuwie trekkingowe to wydatek odczuwalny dla budżetu, jednak poniesienie pewnych kosztów jest w tym przypadku opłacalne. Komfort, ciepło i zdrowie mają przecież wartość trudną do oszacowania i należy o tym pamiętać podczas dokonywania wyboru butów trekkingowych na zimę.