Jeszcze do niedawna trampki były rodzajem obuwia zarezerwowanym przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, jednak na przestrzeni ostatnich lat wiele się w tym zakresie zmieniło. Wspomniane buty trafiły nawet „na salony”, ponieważ zaczęto łączyć je także z eleganckimi strojami.

Co z tego wynikło i kiedy właściwie można nosić trampki? Trampki od wielu już lat znakomicie sprawdzają się jako obuwie zmienne, które muszą posiadać chyba wszyscy uczniowie, jak Polska długa i szeroka. Obuwie tego rodzaju jest wyjątkowo wygodne, a poza tym gumowa podeszwa zapewnia bezpieczeństwo.

Dlaczego? Ruchliwe dzieci, które chętnie biegają, również po śliskiej podłodze szkolnych klas i korytarzy, mogą robić to bezpiecznie, nie ślizgając się i nie narażając na upadki potencjalnie groźne w skutkach. Poza tym trampki są po prostu miękkie, lekkie i wygodne, a to przecież ma ogromne znaczenie w przypadku najmłodszych.

Obecnie trampki noszą jednak nie tylko dzieci i młodzież, ale sięgają po nie również dorośli i to nie tylko w sytuacjach nieformalnych, jak wyprawa za miasto czy wieczorny spacer z psem. Coraz częściej zdarza się, że również poważni ludzie, wykazujący się jednak pewnym zamiłowaniem do ekstrawagancji, łączą obuwie sportowe ze strojami oficjalnymi, jak choćby garnitur czy wręcz suknia ślubna.

Nie da się ukryć, że czasy się zmieniają, a wraz z nimi przeobrażeniom ulega moda. W związku z tym współcześnie trampki noszą nie tylko dzieci, ale również poważni pracownicy wielkich korporacji.