Pierwotnie mokasyny noszone były przez Indian, wyłącznie mężczyzn, jednak na przestrzeni wieków zaczęło się to zmieniać. Po pierwsze, moda na te buty wydostała się daleko poza granice Ameryki Północnej, a po drugie, spodobała się ona także przedstawicielkom płci pięknej.

Właśnie tak narodziły się łódeczkowate mokasyny na obcasie. Warto pamiętać o tym, że pierwotnie jedną z podstawowych cech tego rodzaju obuwia była płaska podeszwa, również wykonana ze skóry.

Eleganckie damskie mokasyny na obcasie prezentują się znakomicie, a ze względu na to, że owo podwyższenie najczęściej nie jest wysokie. Sam but okazuje się być nad wyraz miękki i wygodny.

Znaczna część modeli butów, o których mowa, dostępna jest wyłącznie w czerni, jednak dużą popularnością cieszą się także mokasyny granatowe, a także czerwone – te ostatnie potrafią skutecznie ożywić wiosenną lub wczesnojesienną stylizację. Damskie mokasyny na obcasie najczęściej posiadają elementy, które skutecznie je ożywiają.

Mowa tutaj na przykład o drobnych, eleganckich klamrach, subtelnych zamkach czy wręcz o świecących cyrkoniach – projektanci dobrze wiedzą, jak uczynić dany model bardziej wyjątkowym i wyrazistym. Starannie wykonane skórzane mokasyny to wybór ponadczasowy, dzięki dokonaniu którego można zapewnić sobie kolejną parę pięknych butów.

W tym przypadku mamy bowiem do czynienia z obuwiem ponadczasowym, a na dodatek uniwersalnym, czyli takim, które znakomicie prezentuje się przy różnych okazjach – zarówno na co dzień, jak i od święta.