Co jakiś czas pojawiają się sytuacje, w których nie tylko dorośli, ale także dzieci muszą wyglądać elegancko. Dobór stosownego do uroczystej okazji stroju ma ogromne znaczenie, dodatki także się liczą, a wśród nich na pierwszym miejscu obuwie. Buty wizytowe dla najmłodszych to interesująca kwestia, tym bardziej, że wybór zdaje się być przeogromny.

Czym kierować się podczas jego dokonywania, aby później nie żałować? Jeśli chodzi o obuwie dziecięce, niezależnie od jego rodzaju, należy zadbać o szeroko rozumiane kwestie ortopedyczne. Kształtująca się intensywnie dziecięca stopa nie powinna być narażona na uszkodzenia, zniekształcenia i urazy, ponieważ skutki mogą okazać się wyjątkowo poważne, a na dodatek długofalowe. Konieczne jest więc dokonanie wyboru odpowiedniego rozmiaru – zarówno jeśli chodzi o długość, szerokość, a także wysokość stopy.

Duże znaczenie ma również materiał, z jakiego wykonany jest konkretny but – najlepszy wybór to obuwie skórzane, jednak w przypadku szybko rosnących maluchów warto rozważyć także inne opcje, które jako „wariant tymczasowy” mogą sprawdzić się znakomicie. Co do kolorystyki, obuwie wizytowe dla dzieci nie musi być czarne czy brązowe, a w przypadku dziewczynek w niektórych okolicznościach wręcz nie powinno. Co do elegancji, najmłodsi nie są zmuszeni przykładać do tej kwestii zbyt dużej wagi – balerinki na stopach małej dziewczynki, nawet w oficjalnych okolicznościach, to znakomity wybór.

Półbuciki w przypadku chłopca nie muszą koniecznie być wiązane – wsuwane lub zapinane na rzep sprawdzą się znacznie lepiej.