Sneakersy to rodzaj obuwia niegdyś sportowego, a aktualnie chyba także „casualowego”.

Pojawiły się przeszło sto lat temu, jednak moda na nie trwa do dziś, podtrzymywana, a właściwie podsycana przez światowej sławy projektantów oraz najsłynniejszych i cenionych producentów butów sportowych, jak Nike, Reebok czy Adidas.

Warto jednak wiedzieć, że nie którykolwiek ze wspomnianych w poprzednim zdaniu producentów, ale sam Dior postanowił dodać damskim Sneakersom wysoki obcas, czyniąc z nich coś zadziwiającego i… uniwersalnego.

Sneakersy często nazywane są również trampkami i jako takie prezentują się nietypowo, kiedy doda się do nich obcas albo koturn.

Po takiej metamorfozie trudno wciąż zaliczać je do grona butów sportowych, ponieważ bieganie może okazać się mocno utrudnione, a wręcz „kontuzjogenne”.

Gdy jednak wspomniany rodzaj obuwia otrzyma łatkę „casualowe”, optyka się zmienia.

W podobnych okolicznościach sneakersy znakomicie prezentują się nie tylko z dżinsami, ale również z sukienkami sportowymi i nie tylko – świetnie wyglądają także w zestawieniach z sukienkami koktajlowymi.

Dzięki sneakersom na obcasie świat mody stał się jeszcze barwniejszy, jednak modele na płaskiej podeszwie również prezentują się świetnie i jednocześnie okazują się być wyjątkowo wygodne, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się na co dzień.

Wspomniany rodzaj obuwia, jeśli jego jakość jest odpowiednio wysoka, może oddać nieocenione usługi w zakresie tworzenia interesujących i nietuzinkowych stylizacji.