Sztyblety to doskonały wybór obuwniczy, niezależnie od pory roku. Buty, o których mowa, mają płaską podeszwę oraz cholewę nieposiadającą żadnych rozcięć.

Po bokach znajduje się gumka, dzięki czemu zakładanie i zdejmowanie nie jest skomplikowane ani problematyczne. Sztyblety stworzono z myślą o jeźdźcach – ich budowa miała umożliwić komfortowe utrzymanie stopy w strzemieniu, a wysokość za kostkę zapewniała ochronę przed otarciami skóry, która w tym miejscu jest przecież dość wrażliwa.

Dość szybko okazało się jednak, że piękne obuwie sprawdza się również w innych, zdecydowanie mniej sportowych okolicznościach i dlatego współcześnie wielu klientów sklepów obuwniczych decyduje się na jego wybór – bardzo często są to kobiety. W jakich stylizacjach piękno i szlachetność sztybletów uwidacznia się w sposób szczególny? Obuwie tego rodzaju świetnie prezentuje się w zestawieniu ze spodniami z wąsko zakończoną nogawką, a także z długimi spódnicami i sukienkami – nie powinny one jednak być zanadto lekkie i zwiewne.

Sztyblety to eleganckie obuwie, dlatego warto nosić je jako wyrazisty dodatek do nieco bardziej oficjalnych strojów. Przy odrobinie wysiłku i wyobraźni można jednak zestawić sztyblety również z legginsami i tuniką, a także ładnym żakietem.

Buty, o których mowa to znakomity dodatek do strojów biurowych, szczególnie gdy wrażliwa kobieca stopa zmęczona jest już wysokimi obcasami, które pięknie wysmuklają łydkę, jednak w znacznej części przypadków nie zapewniają komfortu i stają się źródłem bólu.