Trzewik to nazwa, mogłoby się wydawać, lekko trącąca myszką, archaiczna, jednak z pewnością warto ją stosować również obecnie wobec konkretnego rodzaju obuwa. Czym właściwie są trzewiki? Pod przytoczonym wyżej pojęciem kryje się zapinany lub sznurowany but z krótką cholewką.

Powyższe cechy mogą kojarzyć się również z botkami. Trzewiki męskie to dość zróżnicowana wewnętrznie grupa.

Mogą znajdować się tutaj zarówno modele eleganckie, jak i te, które przypominają dość toporne trapery. Wśród dostępnych na rynku butów wspomnianego rodzaju nie brakuje również takich, które można by określić jako awangardowe.

Obuwie, o którym mowa, nosi się przede wszystkim wczesną wiosną, późną jesienią i zimą. Zarówno trzewiki damskie, jak i męskie wykonuje się przeważnie ze skóry licowej.

Modele przeznaczone dla pań zdają się być jednak nieco mniej eleganckie niż te, które tworzy się z myślą o panach. Nic dziwnego, ponieważ istnieją rodzaje obuwia, które zdecydowanie skuteczniej podkreślają kształt kobiecej łydki, wyeksponowanej ze względu na długość spódnicy.

Trzewiki dziecięce to wybór wyjątkowo rozsądny, ponieważ dokonując go, możemy zapewnić dziecku komfort i jednocześnie całkiem zgrabnie dopełnić efekt stylizacyjny, na uzyskaniu którego nam zależy. Jeśli chodzi o tego rodzaju obuwie, z pewnością warto zwracać uwagę na elementy takie jak choćby jakość materiałów, rodzaj szycia czy właściwości ortopedyczne.

W przypadku butów dziecięcych ostatni ze wspomnianych aspektów ma szczególne znaczenie.